מה חשוב לדעת כשמשפצים דירה?

שיפוצים

רבים האנשים שמבקשים לשפץ את דירתם מידי שנה, אם זה בשל התאמת הדירה לצרכי הדיירים ואם לטובת השבחת הנכס. כך או כך, יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים בתהליך. ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

מועד השיפוצים

לתקופת השיפוצים יש חשיבות, הן מבחינת נוחות והן מבחינת מחיר. מי שמשפצים את הבית חייבים לקחת בחשבון את המועד האידיאלי ביותר בעבורם לשיפוץ, בייחוד כי ישנם שיפוצים שיחייבו אתכם לצאת מן הדירה למשך תקופת השיפוץ.

בחורף המחירים עשויים להיות זולים יותר בשל היעדר הביקוש והספקים גם הרבה יותר זמינים בעבורכם, ואילו בקיץ, ניתן לנסוע לחופשה במהלכה הבית יעבור שיפוץ. כמו כן, בשל מזג האוויר החם, החומרים עתידים להתייבש מהר יותר.

תכנון מקדים ומושכל

תהליך השיפוצים הוא תהליך שיש לחשוב עליו בכובד ראש. זהו לא דבר ספונטני, וזה מחייב תכנון מקדים של תהליכי השיפוץ. חשוב להבין מהם האזורים שתרצו לשפץ בחלל הביתי והאם מדובר בשיפוץ כללי של הבית או בשיפוץ נקודתי של אזורים מסוימים. התכנון יאפשר לכם לאמוד את כמות העבודה הצפויה, ולהבין מהן העלויות הממוצעות של השיפוץ שתבקשו לבצע.

במסגרת תכנון השיפוצים חשוב להגדיר תקציב עבור העבודה. זה יאפשר לכם לתכנן היטב את תהליך השיפוץ, לברר על אפשרות להוזיל בעלויות או לחלופין לחלק את תהליך השיפוץ לכמה שלבים. במסגרת הגדרת התקציב יש לכלול גם את הריהוט החדש, העיצוב של החלל, רשתות לחלונות, כלים סניטריים, רכישת חומרי הגלם וכמובן התשלום לבעלי המקצוע.

הצעות מחיר

לאחר שהבנתם מהו סוג השיפוץ שתרצו לבצע בבית, יש לפנות לכמה בעלי מקצוע שונים ולבקש מהם הצעת מחיר. פנו אל בעלי מקצוע שיש להם ביקורות טובות ברשת, כשכמובן רצוי לראות את תיק העבודות שלהם מבעוד מועד, על מנת לוודא שהם מתאימים לכם. ערכו השוואת מחירים בין כל ההצעות שקיבלתם, ובחרו את בעלי המקצוע האידיאליים ביורת בעבורכם.

 

שיפוץ דירה הוא תהליך שעשוי להיות מאתגר, ולכן יש לתת לכך את מלוא תשומת הלב. בין אם מדובר בשיפוץ עבור השבחת הנכס ובין אם שיפוץ שמטרתו לשנות את החלל לצורכי הדיירים – יש לקבל החלטה מושכלת. בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להוציא ויזה לארה"ב בלי לשבור את הראש?
מי מאיתנו לא חלם לטייל ברחבי ארה"ב? ארה"ב מסמלת את המודרניות, השפע והאפשרויות הבלתי נגמרות. בעוד שישנם...
קרא עוד »
אוג 08, 2019
טיולים בירושלים – עבר, הווה והיסטוריה בעיר אחת
אתם לא צריכים לטייל לבדכם בירושלים, שכן אם אתם רוצים להפוך את החוויה שלכם בעיר להרבה יותר משמעותית, אז...
קרא עוד »
פבר 13, 2019
10 מקומות רומנטיים בעולם
מחפשים מקום לחופשה רומנטית? רוצים לבלות עם האנשים שאתם אוהבים בחופשה חלומית? אם תמיד חלמתם לקחת את בן...
קרא עוד »
פבר 10, 2019