תחומי הלימוד הנחשקים כיום

הנדסת תוכנה

בשנים האחרונות ניכר כי לא מעט צעירים מבקשים להירשם ללימודים גבוהים, ולו כדי לרכוש מקצוע לעתיד. היצע תחומי הלימוד הוא בהחלט מאוד מגוון, ועם זאת ניתן לראות כמה תחומים בולטים במיוחד. מהם תחומי הלימוד הנחשקים ביותר ומדוע? ריכזנו בעבורכם את המידע הנחוץ במאמר שלפניכם.

הנדסת תוכנה

אין ספק כי תחום הנדסת תוכנה ממשיך להוביל, ולו בשל העבודה המאתגרת והשכר המתגמל בתחום. במסגרת לימודי הנדסת תוכנה לומדים תכנות, פיתוח תוכנה ועוד, כשהלימודים נמשכים בדרך כלל 4 שנים (במכללות ובאוניברסיטאות). לא מעט בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה, בוחרים להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים, ואילו אחרים מעדיפים להתחיל לעבוד בתחום ולצבור ניסיון. כך או כך, מדובר באחד התחומים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות.

לימודי משפטים

לצד תחום ההייטק, גם תחום המשפטים נחשב לאחד המבוקשים ביותר בקרב צעירים, ולו בשל האפשרויות להתפתח ולעסוק בתחומים נרחבים. עולם המשפטים הוא רחב ומגוון וטומן בחובו לא מעט תתי תחומים, כמו נדל"ן, משפט פלילי, דיני משפחה ועוד.

רבים מבקשים להיות עורכי דין, לא רק בשל השכר התגמל והאפשרות להתפתח בתחום, אלא גם כי מדובר במשרה המהווה סמל סטטוס בקרב האוכלוסייה, ועל כן היא כל כך מבוקשת.

מקצועות הדיגיטל

העולם הדיגיטלי הוכיח לא פעם אחת שמקצועות הדיגיטל כאן כדי להישאר, החל ממקצועות כמו קידום אתרים אורגני, ניהול קהילות ברשת, עיצוב גרפי, ניהול עמודים ברשתות החברתיות ועד לבניית אתרים ואפליקציות. בתוך תעשייה זו יש מגוון רחב של משרות מגוונות שהופכות את התחום לכל כך מבוקש ומסקרן. את מקצועות הדיגיטל ניתן ללמוד במכללות ובאוניברסיטאות, ואף ניתן להירשם ללימודי תעודה או לקורסים מקוצרים. היצע המשרות רחב במיוחד, ואף מאפשר לבוגרי הלימודים לעסוק בתחום גם באופן עצמאי.

 

הבחירה בין היצע המקצועות הרחב צריכה להיעשות באופן מושכל, ולו כי כל מקצוע שונה מקודמו וטומן בחובו יתרונות שונים. בין אם תבחרו ללמוד באוניברסיטה, במכללה או בכל מקום לימודים אחר – בחרו את התחום שמעניין אתכם יותר מכל, כך תוכלו ליהנות לא רק מהלימודים, אלא גם מהמשרות בהן תעבדו לאחר מכן. בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
world 8 – יוצאים לחופשה בחו״ל עם שקט נפשי
מעוניינים לצאת לחופשה בחו״ל ולהיות מסוגלים לעשות שימוש באינטרנט ובשיחות ללא חשש שתצטרכו לשלם עם...
קרא עוד »
אפר 12, 2022
מה ניתן לשלוח במתנה בזמן הסגר הקורונה?
ימים לא פשוטים עוברים על תושבי ישראל, כשכולם מצויים בבתים, לא יוצאים לעבודה, לא פוגשים את בני המשפחה...
קרא עוד »
אפר 08, 2020
מה חשוב לדעת כשמשפצים דירה?
רבים האנשים שמבקשים לשפץ את דירתם מידי שנה, אם זה בשל התאמת הדירה לצרכי הדיירים ואם לטובת השבחת הנכס....
קרא עוד »
מאי 14, 2020