קידום אומנים: מה הם אפיקי השיווק הטובים ביותר?

קידום אומנים

פעם כשאמן היה רוצה לקדם את עצמו לפני שפרסם יצירה חדשה או יצא לסיבוב הופעות, הוא היה צריך לעבוד עם יחצ"ן שידאג להכניס אותו לתוכניות רדיו וטלוויזיה או לראיונות בעיתונות הכתובה. היום עומדים ברשותו לא מעט כלים שמאפשרים לו לשווק את עצמו, בלי להיות תלוי באחרים.

מה אפיקי השיווק שקיימים היום עבור אמנים?

יוטיוב

האפיק הפופולארי והאיכותי ביותר עבור קידום אומנים היום הוא יוטיוב. זה אפיק שמאפשר הן לאמנים צעירים ולא מוכרים והן לאמנים מפורסמים להגיע לכל אחד ואחת, לכל מכשיר סלולר, לכל מחשב או טאבלט בצורה ישירה. כל אמן אשר רוצה לפרסם שיר או יצירה אחרת שניתן להציג בסרטון וידיאו, יכול לעשות את זה בלי צורך במתווכים.

פייסבוק

הרשת החברתית הגדולה היא מקור לקידום אמנים בדרכים שונות. למשל באמצעות פרסום ממומן, כתיבת פוסטים אישיים ומקצועיים בעמוד העסקי, תקשורת ישירה עם הגולשים ועוד. כמו כן, ניתן ליהנות מאפשרות להיחשף דרך קבוצות ספציפיות אשר עוסקות בתחום אומנות כזה או אחר. כך ניתן להגיע ישירות לקהל שאכן מתעניין ורוצה לקבל חומרים חדשים מהאמן.

אינסטגרם

רשת זו הפכה מזמן לאחת מפלטפורמות הקידום העיקריות עבור אמנים. אפשר להציג כאן תמונות וסרטונים מהופעות, מעבודות באולפן, מפגשים עם אמנים אחרים, מהחיים האישיים ועוד. היתרונות הבולטים שלה הם חוסר הפורמליות והנגישות שיש לקהל עם האמן. אלה דברים שבעבר לא היו קיימים והיום מאפשרים לכל אמן להגיע לקהל שלו ולהיפך, בצורה ישירה, מהירה וזמינה. אחד הפ'יצרים הפופולריים לקידום באינסטגרם הוא IGTV, המאפשר להעלות סרטונים של עד 10 דקות. הוא נועד להתגבר על הקושי שהיה קודם לכן באפליקציה, שאפשרה להעלות סרטונים של עד דקה בלבד.

טוויטר

כחלק ממעטפת של קידום אומנים באינטרנט ניתן להיעזר גם ברשת זו, אף על פי שהיא נחשבת פחות נפוצה בישראל. היא מספקת כלים דומים לאלה שיש לפייסבוק ולאינסטגרם, אך קיים קהל לא קטן שמבלה אך ורק שם ופחות ברשתות חברתיות אחרות (בעיקר צעירים שעזבו את פייסבוק ומבוגרים שלא מתחברים לרשתות אחרות).

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם