מה המסורת של שבת חתן

אחת המסורות הידועות והנפוצות ביותר בקרב זוגות אשר עומדים להתחתן, הוא אירוע שבת חתן. לא כל הזוגות בוחרים לעשות זאת, ולא כל הזוגות עושים זאת בצורה דומה, אך הרבה מאוד זוגות הקשורים בצורה כזו או אחרת למסורת היהודית, בוחרים לערוך אותו, לפני או אחרי החתונה. 

בשביל להבין מה זו המסורת של שבת חתן או מה עושים בשבת חתן, צריך להבין תחילה מדוע אין מועד קבוע לביצוע אירוע זה. ישנן עדות בהן נהוג לערוך את האירוע לפני החתונה, בשבת האחרונה לפני, וישנן עדות בהן נהוג לערוך את האירוע בשבת הראשונה אחרי האירוע. לכן כל זוג בוחר לערוך את האירוע במועד אחר, על פי מה שמקובל במשפחתו. 

אירוע שבת חתן, כולל בתוכו שני חלקים עיקריים. בחלק אחד, החתן עולה לתורה וקורא את פרשת השבוע בבית הכנסת, החלק השני כולל ארוחה לאורחים אשר הוזמנו לשבת חתן. אלה יכולים להיות בני משפחתם של החתן והכלה, חבריהם ואורחים אחרים. 

מדוע עושים שבת חתן?

המסורת של אירוע שבת חתן, נועדה לאפשר לחתן לא רק לעלות לתורה אלא גם לקבל ברכה וכן להודות לאל על מצבו ועל חייו החדשים שעומדים בפתח. צריך לציין, שהרבה פעמים זה הרבה מעבר לכך, שכן יום לפני האירוע, נהוג לערוך ארוחת קידוש מיוחדת, ולאחר האירוע, נהוג לזרוק על החתן סוכריות ומגדים שונים, כסימן לטוב. הילדים במקום אמורים לאסוף אותם. 

לפני סיום נדגיש, שעם השנים האירוע הפך להיות יותר "מודרני" וישנם לא מעט בתי מלון, בתי הארחה ומקומות אחרים שמארחים משפחות לשבת חתן, ודואגים לספק להם את כל מה שהם צריכים עבור בני הזוג והמשפחות שלהם. היום האירוע הרבה יותר מושקע, מיוחד ומעוצב. 

> גלו באתר אורון תיירות ונופש רעיונות להפקת אירוע בלתי נשכח

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

טיפים לטייוואן

טייוואן היא המקום הטוב ביותר לחקור ולטייל בו. יש בה כמה מהמקומות היפים בעולם. טייוואן היא מדינה נהדרת עם הרבה תרבות והיסטוריה, הכירו אותה לעומק

קרא עוד »

צימרים יוקרתיים לזוגות

צימרים יוקרתיים הם דרך מצוינת לברוח מהמולת היום יום. הם מציעים שלווה ושלווה, חדרים פרטיים עם חדרי רחצה צמודים, בדרך כלל עם גינה או טרסה

קרא עוד »

פורטל תיירות

תיירות היא ענף ארצי ועולמי שמגלגל מיליארדי דולרים מדי שנה. ישנם עסקים וארגונים רבים שהוקמו כדי לסייע בתעשיית התיירות. פורטל תיירות מקצועי הוא פלטפורמה מקוונת

קרא עוד »