שהייה באירופה מעל ל- 90 יום – כך תעשו זאת

שהייה באירופה מעל ל- 90 יום

הרבה מאוד מדינות מספקות ויזה לתיירים במגבלות זמן. כלומר, הן מאפשרות לתיירים להיכנס לשטחן לתקופה מסוימת, כאשר בסיום התקופה הם חייבים לעזוב את המקום. המטרה היא, להימנע ממצב בו התיירים מחליטים להישאר ולחיות במדינה על ויזת תייר, קבלו מידע נוסף באתר etiasvisa.co.il. 

הרבה פעמים מדינות מפעילות את הכלל הזה על שלושים יום. בתום תקופה זו צריך לעזוב את המדינה וניתן לחזור אליה שנית, אחרי מספר ימים במדינה אחרת. 

בשנת 2023 אמורה להיכנס לתוקפה ויזה לאירופה. כלי חדש של מדינות אירופה לסנן את כניסת התיירים ליבשת ולייצר פיקוח ובקרה הרבה יותר טובים ממה שקיים היום. כל תייר שירצה להיכנס ליבשת יוכל לעשות זאת, אחרי שהוא ימלא פרטים ויקבל ויזה אונליין. תוקף הוויזה הוא למשך שלוש שנים או תאריך התפוגה של הדרכון. ניתן להשתמש בויזה במשך תשעים יום, בפרק זמן של 180 יום. 

מה זה אומר בפועל?

אם נניח אנחנו רוצים לטוס למדינה מסוימת ביבשת ולשהות בה חודשיים, אז אין שום בעיה. ברגע שהוויזה בידינו יש לנו אפשרות לעשות זאת. הבעיה מתחילה אם אנחנו רוצים לבקר ביבשת למעלה מ-90 יום. 

במקרה כזה, אנחנו יכולים להיכנס ליבשת, לשהות באירופה מעל ל- 90 יום, לצאת ואז לחזור לתקופה נוספת של 90 יום. צריך לוודא שאכן זה אפשרי על פי הכללים של אותה מדינה, ויש לבחון האם אנחנו צריכים לצאת לגמרי מהיבשת ולחזור לישראל, או שאנחנו יכולים לצאת למדינה אחרת. 

בכל מקרה חשוב להקפיד על כך, מאחר ואם אנחנו ניתפס ללא אישור במדינה כזו או אחרת, אז עלולים לגרש אותנו חזרה לישראל ולא לאפשר לנו לחזור אל המדינה בה אנחנו מתכוונים לשהות.  

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

סיור ביפו

אתם רוצים לצאת מהשגרה? לעשות משהו נחמד שאתם לא עושים כל יום ושלא ידרוש מכם לקחת מטוס ולטוס שעות ארוכות? סיור ביפו זה הפתרון הנכון. 

קרא עוד »