מוזיאון הוותיקן ברומא

מוזיאון הוותיקן ברומא

אם החלטתם לטייל דווקא ברומא, אחד מהמקומות שלא כדאי לכם לוותר על ביקור בו הוא מוזיאון הוותיקן (אתר מטיילים בעולם ממליץ על כך גם). מכיוון שמוזאון הוותיקן הוא מוזיאון שיש לא מעט מה לראות בו, כדאי מאוד להגיע אליו עם הדרכה או לפחות לאחר שקראתם עליו מידע באינטרנט, על מנת להנות באמת מכל מה שהוא מציג. אז מהו בעצם מוזיאון הוותיקן ולמה בהחלט לא כדאי לכם לוותר על ביקור בו? כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא בכדי לקבל את התשובות לשאלות הללו.

מוזיאון הוותיקן

מוזיאון הוותיקן ברומא הוא מוזיאון אשר מציג יצירות עתיקות רבות ומגוונות, אך הוא החל את דרכו בהצגת יצירה אחת בלבד. עד שנת 1500 אוסף העתיקות היחיד אשר היה פתוח לקהל הרחב היה בגבעת הקפיטול. את האוסף שהוצג דאז תרם האפיפיור והוא הכיל פסל ברונזה לטרני לעם הרומאי בשנת 1471. בימי האפיפיור סיקסטוס, המוזיאון הכיל גם את האוסף הפרטי של הנסיך למשפחת דלה רוברה או בשמו האחר: האפיפיור יוליוס השני. מאז ועד היום נאספו למוזיאון זה לא מעט יצירות של אומנים גדולים מאוד, שניתן לצפות בהם ולהתרשם מהם בביקור במוזיאון הוותיקן. המוזיאון באורך של 14.5 קמ"ש וכמובן שבלית ניתן בביקור אחד להתוודע אל כלל היצירות שבו ואפילו לא בכמה ביקורים. המוזיאון מכיל כמות רבה מאוד של יצירות.

איך נכנסים למוזיאון הוותיקן

על מנת להיכנס אל מוזיאון הוותיקן, יש צורך להיכנס דרך הכניסה הצפונית של קריית הוותיקן. בטרם תכנסו תעברו בידוק בטחוני ולכן מומלץ שלא להגיע עם תיקים גדולים מדי. הכניסה למוזיאון היא דרך אולם ששופץ בשנת 2000. באולם זה עולים דרך המדרגות הנעות לחצר המרכזית אשר קרויה חצר בלוודרה. מדובר על חצר אשר ייחדה את ארמון הותיקן והוקמה בשנת 1506 על ידי אדריכל נודע בשם ברמנטה. מכיוון שמוזיאון הוותיקן הוא מקום גדול מאוד, על מנת להגיע ולהחשף ליצירות שכדאי לראות במוזיאון בפרק הזמן שבו אתם מצויים בו, כדאי מאוד להגיע ביחד עם מדריך אשר מכיר היטב את המוזיאון. מדריך זה יעניק גם הסברים לסיור במוזיאון ויהפוך אותו למשמעותי ומהנה יותר עבורכם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

סיור ביפו

אתם רוצים לצאת מהשגרה? לעשות משהו נחמד שאתם לא עושים כל יום ושלא ידרוש מכם לקחת מטוס ולטוס שעות ארוכות? סיור ביפו זה הפתרון הנכון. 

קרא עוד »