ביטוח נסיעות לחו"ל – האם חשוב או אפשר לוותר?

ביטוח נסיעות לחו

לא מעט צעירים וכן מבוגרים אשר נוסעים לחו"ל לטיולים קצרים, בין אם מדובר לטיול בן יומיים או אפילו שבוע, מתלבטים לא פעם בשאלה, האם בשביל שהות קצרה כל כך מחוץ לישראל, אכן מחייבת לעשות ביטוח נסיעות. 

כידוע, ביטוח נסיעות אפשר לעשות גם באופן חינמי וגם באופן מורחב. מן הסתם, ההרחבה עולה כסף ומשתלמת הרבה יותר מאחר והיא כוללת יותר כלים, יותר אמצעים, מאפשרת לנו לקבל שירותים נרחבים יותר, בין אם זה לגבי שירותים רפואיים, בין אם זה לגבי גניבה או אובדן רכוש. אנחנו נשלם על ההרחבה פר כמות הימים בהם נשהה בחו"ל. 

> בדקו מתי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל

השאלה האם חשוב או אפשר לוותר על הביטוח, היא עבור חלק גדולה מהנוסעים שאלה כלכלית, מה יותר משתלם. יש כאלה שמבחינתם זה לא בהכרח שאלה של עלויות אלא יותר של נוחות, העובדה שהם צריכים להתקשר אל חברת הביטוח ולעשות את הביטוח. יש מי שמעדיף לא לבזבז זמן על כך. אך כפי שנוכל לראות מיד, זה לא חכם ולא נכון לוותר על אופציה זו, בין היתר בגלל העובדה, שפשוט מדובר בשירות מאוד חיוני, מאוד חשוב ויעיל, שירות שיכול לחסוך לנו עלויות וכאבי ראש, דברים שכל דולר שנשלם או שיחת טלפון שנצטרך לעשות, יהיו שווים את זה, בסיכומו של דבר. 

מדוע אסור לוותר על ביטוח נסיעות

נתחיל מנקודת הבסיס, ברגע שאנחנו עוזבים את גבולות הארץ, אנחנו כבר באחריות עצמנו. במילים אחרות, מדינת ישראל, ביטוח לאומי, קופת חולים, לא אחראים עלינו. אם יקרה לנו משהו, אף אחד לא ישלם את עלויות הטיפול בנו בחו"ל. נצטרך לשלם ולדאוג להכל בעצמנו. 

מעבר לכך, אם חס וחלילה נידרש לקבל שירות הטסה ארצה או שירות הטסה של קרוב משפחה אלינו, הרי שהכל יהיה על חשבוננו. מדובר על הוצאות עצומות. כשעושים את הביטוח, לא תמיד אנחנו חושבים על זה, אך מדובר בהוצאות גדולות שיכולות לגרום נזק כלכלי עצום לכל אחד. לכן, עדיף לשלם כמה דולרים פר יום וליהנות מפוליסה מורחבת. 

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים באיזה מצב ובאיזו סיטואציות אנחנו נהיה בחו"ל. לכן מוטב שבכל מקרה תהיה לנו פוליסה. כך נוכל גם לקחת סיכונים מסוימים או לפחות, נוכל להיות בטוחים שאם לקחנו סיכון, יש מי שיטפל בנו אם יקרה לנו משהו. 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

לבחור צימרים בצפון

איך לבחור צימרים בצפון

בשנת 2021 יותר ויותר ישראלים בחרו לנפוש בצימרים בצפון, הן בשל היופי של האזור שמושך אליו מאות אלפי מטילים ונופשים בכול שנה ובין אם בשל

קרא עוד »