על ויזה לאירופה כבר שמעתם?

ויזה לאירופה

אם תמיד שמעתם על הוצאת ויזה לארה"ב כדי לקבל את האפשרות להיכנס לגבולות המדינה, כדאי לדעת כי החל משנת 2021 (הצפי הוא מחודש ינואר) תיירים שיהיו מעוניינים להיכנס לאירופה יצטרכו להוציא ויזה לאירופה, וגם אנחנו הישראלים כלולים בדרישה זו.

המטרה של דרישה זו היא בעיקר ביטחונית, והיא הועלתה כבר בשנת 2016 כחלק מהסכם שנגן שנחתם בין מדינות האיחוד האירופאי. בדרך הזו תהיה למדינות שליטה ובקרה על כל התיירים שנכנסים בגבולותיה, נוסף על אפשרות לסינון הגירה המונית אל תוך שטחי המדינה.

הנפקת אישור כניסה באופן ממוחשב

אז למעשה בעוד שנה כולנו נצטרך להתחיל בתהליכי הוצאת ויזה לפני נסיעה או טיול משפחתי לאירופה? התשובה היא לא בהכרח. כדאי לדעת כי מדינות האיחוד האירופאי יאפשרו להנפיק אישור כניסה ממוחשב (ETIAS) בצורה פשוטה ונוחה, כך שכל אדם שירצה להיכנס לבקר במדינה יוכל להוציא את האישור ללא צורך בפרוצדורה ממושכת וארוכה כמו בהוצאת ויזה רגילה.

כדי להנפיק את האישור יש לענות על שאלון אישי הכולל מידע פרטי כמו שם מלא, כתובת עדכנית, עיסוק, מטרת הביקור, מידע רפואי, מידע על עבר פלילי וגם מידע על מדינות אחרות בהן ביקרתם בעבר. הנפקת האישור מצריכה תשלום אגרה של כמה אירו, ותוך מספר דקות ניתן לקבל תשובה לכתובת האימייל האם הבקשה אושרה.

מי צריך להוציא ויזה לאירופה?

נכון להיום, אין צורך להנפיק אישור כניסה או להוציא ויזה כדי להיכנס אל מדינות שונות באירופה. המדיניות הזו תשתנה כאמור החל משנת 2021, אז כל תייר המעוניין לבקר במדינה יצטרך להוציא ויזה מתאימה למטרת ביקורו. אישור הכניסה של ETIAS יהיה החלופה להוצאת ויזה לצורך ביקור במדינה, אך הוא יאפשר כניסה לגבולות המדינה רק עבור תיירים או אנשי עסקים שמגיעים לביקור קצר במדינה. עבור מטרות ביקור אחרות כמו עבודה, מגורים או לימודים יש צורך להוציא ויזת שנגן מסודרת.

תיירים ומבקרים שלא יצטרכו להוציא ויזה או אישור כניסה, אלו אנשים שיש ברשותם דרכון תקף של אחת ממדינות האיחוד האירופאי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 אסקייפ רום מומלצים
אחד האתגרים שיותר תפסו את מקומם של ישראלים רבים אלו חדרי הבריחה. חדרי הבריחה נכנסו בשנים האחרונות חזק...
קרא עוד »
ספט 29, 2019
תובנות חיוניות לטיולי מסורת יהודית
כשמדובר בטיולים מאורגנים לחקר מסורות יהודיות כמו מרוקו לשומרי מסורת, יש יותר ממה שנראה לעין. מסעות...
קרא עוד »
ינו 30, 2024
מוזיאון הוותיקן ברומא
אם החלטתם לטייל דווקא ברומא, אחד מהמקומות שלא כדאי לכם לוותר על ביקור בו הוא מוזיאון הוותיקן (אתר...
קרא עוד »
יול 24, 2019