נחש מים משובץ – מידע שחשוב לדעת

נחש מים משובץ - מידע שחשוב לדעת

בימות הקיץ החמים נפוצים בארצנו הנחשים. הנחשים שייכים לקבוצת בעלי החיים אשר פחות נעים לפגוש או להיתקל בהם וכמובן ששמחים לשמור מהם מרחק עד כמה שאפשר.

היתקלות עם נחשים אינה דבר מתוכנן אך ניתן לפגוש אותם במקומות שונים ולא צפויים. בדרך כלל יהיו אלו מקומות מיוערים ובעלי צמחייה אשר בהם יכולים הנחשים להסתתר.

הסיבה העיקרית בשלה נרתעים בני האדם מקרבת הנחשים היא עובדת היותם ארסיים. אומנם לא כל הנחשים הנפוצים משתייכים למשפחת הנחשים הארסיים, אך מכיוון שקשה מאוד להבדיל בין סוגי הנחשים, מעדיפים בני האדם שלא לפגוש אותם כלל.

נחשים ארסיים ושאינם

משפחת הנחשים מתחלקת לשלושה סוגים:

  • הנחשים הארסיים – הם הנחשים שהכשתם מסוכנת לבני אדם ובמקרים מסוימים עלולים אף לגרום למוות.
  • הנחשים התת ארסיים – הם נחשים שהכשתם אומנם מסוכנת ועלולה לגרום לפגיעה באיברים אך אינה מסכנת חיים.
  • הנחשים הבלתי ארסיים – הם נחשים שאין להם ארס כלל ואינם מסוכנים לבני אדם, בדרך כלל נחשים אלו יהיו נחשי חנק שכן מסוכנים לבעלי חיים.

נחש מים משובץ

בקבוצת הנחשים הבלתי ארסיים נמצא נחש מים משובץ. זהו נחש שאורכו המקסימלי מגיע ל-3 מטר, צבעו חום ירקרק וסימן ההיכר העיקרי שלו הן הנקודות השחורות המשובצות לאורך גבו. נחש המים חי בעיקר במים ולכן יופיע במקורות מים כמו נחלים ואפילו בביצות וליד ברזיות דולפות.

מבנה גופו מותאם לשהייה ארוכה במים כאשר עיניו ממוקמות בחלק העליון של גופו ולא מקדימה וכן גם הנחיריים שלו וזאת כדי שהם יבלטו מעל המים בזמן שגופו שקוע מתחת למים.

כאשר נחש המים מרגיש מאוים או כאשר הוא נלכד על ידי בני אדם הוא אינו מכיש אך אמצעי ההתגוננות שלו הוא דוחה מאוד. הוא מפריש מגופו חומר נוזלי בעל ריח חריף ודוחה שמרתיע את המאיימים עליו ובמקרים מסוימים הוא יעשה את עצמו מת על מנת שלא יטרפו אותו.

בכל מקרה של היתקלות בנחש, יש ליצור קשר עם לוכד נחשים בתל אביב או כל עיר אחרת, על מנת למנוע הכשות ובהלה מיותרת.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

סיור ביפו

אתם רוצים לצאת מהשגרה? לעשות משהו נחמד שאתם לא עושים כל יום ושלא ידרוש מכם לקחת מטוס ולטוס שעות ארוכות? סיור ביפו זה הפתרון הנכון. 

קרא עוד »