חובבי צילום? טוסו ללפלנד!

לפלנד

לכל הצלמים יש תכונה עמוקה ומשותפת שמלווה אותם לכל מקום. הם רואים בכל אובייקט את הפוטנציאל להנצחה מושלמת. ובכל נוף או תופעת טבע תמונה מלהיבה שתתפוס כותרות. זו הסיבה שלפלנד נחשבת יעד מועדף לצלמים. זה המקום שלהם להתעלות מעל עצמם ולקלוט בעדשת המצלמה שלה תמונות אלופות שאי אפשר לצלם כמותן באף מקום אחר בעולם.

על לפלנד

לפלנד היא חבל ארץ שנמצאת בצפון פינלנד. הקיץ בלפלנד מאופיין בזריחה רציפה של השמש שלא מתעייפת ולא שוקעת כלל. ואילו בחורף לא תזרח השמש כלל. המציאות הזו היא לגמרי לא מוכרת למי שחי בארץ בה היום והלילה מתחלקים ביניהם בשווה כמעט בכל עונות השנה. ואכן, השהייה בלפלנד אינה דומה לשהייה בכל מקום אחר בעולם. זה המקום להתנתק מכל ההוויה והשגרה ולחוות ימים מעולם אחר בחיק המצלמה המקצועית שלכם. צלמים שביקרו בלפלנד חזרו עם צילומים עוצרי נשימה שמבטאים את היופי הייחודי ואת התכונות המייחדות את חבל ארץ זו. אכן, טיול כזה כמו שאפשר ללמוד עליו בקישור זה מהווה השראה מיוחדת לצילומים מקצועיים ומיוחדים שאי אפשר למצוא כמותן בארץ.

אילו תופעות קיימות באזור?

  • זוהר הקוטב הצפוני – אין ספק שהתופעה הבולטת שמושכת אליה את הצלמים היא הזוהר הצפוני. מדובר על אורות שנוצרים כתוצאה ממטען השמש. האורות הללו הן אתגר של ממש לכל צלם מקצועי ככל שיהיה. והתמונות המופקות מדברות בעד עצמן. אכן תופעה קסומה שניתן לחוש אותה גם בתמונות המופקות. האווירה, המראה, ההתפעלות – כל אלו מורגשים היטב במציאות וגם בתמונות. תוכלו לראות דוגמאות לכך בכתובת https://www.ofakim.co.il/.
  • הנוף האזורי – ניתן לומר כי האזור מאופיין בגבעות מושלגות. כמו כן ניתן לצאת לטייל על אופנועי שלג מיוחדים. הטיול מפגיש את המטיילים מול נופים מפעימים שאי אפשר להישאר שווי נפש מולם, בלי לכוון את העדשה.
  • פארק חיות הבר – ביקור בלפלנד יכלול לרוב גם ביקור בפארק החיות של הקוטב. מפגש עם חיות בלתי מוכרות בנופים ייחודיים גם הם מהווים עילה לצילומים מושקעים שיוצאים מהקופסה.
  • אזור וואטונקי הוא אזור של יער פראי בו ניתן לחוש את האווירה הקיימת ביער הארקטי, ולראות את הטבע הבראשיתי שנשמר מושלם כפי שהיה.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך הופכים בת / בר מצווה למהנה?
חשבנו איך להפיק את האירוע, בחרנו את המקום ההולם עבורו (מיי פרוד כמובן!), תכננו תכנית וחשבנו על כל כך...
קרא עוד »
אפר 21, 2019
כך תתכוננו לקראת ט"ו בשבט הבא עלינו לטובה
ראש השנה לאילנות קיבל את מועדו הקבוע ושמו ט"ו בשבט מכיוון שזהו בערך הזמן בו כבר יורד רוב הגשומה...
קרא עוד »
ינו 12, 2019
מה חשוב לדעת כשמשפצים דירה?
רבים האנשים שמבקשים לשפץ את דירתם מידי שנה, אם זה בשל התאמת הדירה לצרכי הדיירים ואם לטובת השבחת הנכס....
קרא עוד »
מאי 14, 2020