מומחה מייעץ: מדוע כדאי להשקיע באנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית

מדי שנה משקיע הישראלי הממוצע אלפי שקלים על תשלום חשבונות החשמל. המחירים שהולכים ועולים בהדרגה לצד העובדה כי מדובר בשוק ללא תחרות כלל, הופכים את העניין הזה לגזירה כלכלית של ממש ובמשך שנים ארוכות נראה היה שאין פיתרון של ממש באופק. למרבה שמחתם של רבים, דווקא בשנים האחרונות נראה כי יש בשורה חדשה שעוזרת לרבים לחסוך בהוצאות החשמל ולפעמים אפילו להרוויח. אם כבר עלתה לכם בראש התמונה של הקולטים הסולאריים ניחשתם נכון. פנינו למומחה כדי לבדוק בדיוק על מה מדובר והאם כל אחד יכול להנות מהדבר הזה. התוצאות בלי ספק מפתיעות.

השקעה שמחזירה את עצמה

כדי להבין בדיוק על מה כל המהומה, דיברנו עם גל מחברת WE ARE SOLAR – חברה המתמחה בהתקנה של מערכות סולאריות ביתיות. גל סיפר לנו שכמעט כל מי שמתגורר בבית עם גג שטוח יוכל להנות ממערכת כזאת. הוא מציין כי מדובר בהשקעה של כמה עשרות אלפי שקלים בלבד שחוזרת אל הצרכן לאחר שנים מעטות בלבד עם חשבונות החשמל שנחסכים. ככל שמדובר במשק בית רחב יותר, כך הדבר יותר משתלם. כמו כן, ניתן להתקין מערכת כזאת כמעט בכל נקודה בארץ בגלל שמדובר במדינה שמשית מאד ומדגיש שמי שמתקין מערכת גדולה דיה ומייצר יותר חשמל ממה שהוא צריך למשק הבית, יוכל גם להרוויח ולמכור לחברת החשמל את עודפי החשמל.

שמירה על הסביבה

מעבר ליתרון הכלכלי המובהק של המערכות הסולאריות, עוד יתרון ברור הוא היתרון הסביבתי. מערכות סולאריות למעשה מנצלות את האנרגיה של השמש וחוסכות ייצור חשמל במודל הישן שהוא מזהם מאד. לכן, ככל שאנו נחשפים למשקי בית עם מערכות סולאריות, כך אנו רואים בהתאמה ירידה בצריכת החשמל ובזיהום האוויר. יתרון חשוב ומשמעותי בהחלט.

נראה שבשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים נחשפים ליתרונות הרבים של מערכות סולאריות אז אל תתפלאו עם בעוד כמה שנים תראו הרבה בתים מסביבכם עם קולטי שמש. בהחלט מדובר בהשקעה מעולה שמחזירה את עצמה במהירות ודרך נפלאה לחסוך כמה שקלים מדי חודש.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

צימרים לזוגות

צימרים לזוגות

זוגות שרוצים לצאת לחופשה נעימה מחפשים צימרים שמיועדים לזוגות. ולא בכדי. הם רוצים למצוא מקום נעים שמתאים להם. מקום שיקבל אותם בדיוק כמו שהם מצפים.

קרא עוד »
דילים לדובאי - מתי זה מתחיל?

דילים לדובאי – מתי זה מתחיל?

אחת ההשפעות הישירות של תהליך השלום בין ישראל לאיחוד האימרויות, באה לידי ביטוי בתחום התיירות. זה לא מפתיע, שכן ישראלים רבים חולמים לבקר בדובאי כבר

קרא עוד »