מרגישים עייפות כל הזמן? כך תפתרו זאת!

תזונה נכונה

אנחנו נוטים לחשוב שעייפות היא תוצר של מאמץ יתר ו/או חוסר שינה. זה נכון ששני הדברים משפיעים, אך יש דבר אחד נוסף שמשפיע והוא, תזונה לא נכונה.

כיצד תזונה נכונה יכולה למנוע מאיתנו להיות עייפים?

כשאנחנו מכינים לעצמנו ארוחה, בין אם מדובר בארוחת בוקר, צהריים או ערב, הרי שהיא אמורה להכיל את אבות המזון, חלבונים, פחמימות, ירקות, דברים שהם הכרחיים לגוף שלנו מסיבות שונות. לתזונה נכונה ובריאה יש ערך רב על המדדים שלנו בהיבטים שונים, בין היתר יש להם השפעה על רמת האנרגיה של הגוף וכן על רמת העייפות שלנו.

כאשר אנחנו מרגישים עייפים, זה נובע לא רק בגלל שעבדנו קשה מדי או ישנו מעט מדי. זה בהחלט משפיע, אך במהלך היום, יש השפעה גם לשאלה איזו תזונה אנחנו צורכים. למשל, אם נצרך מעט מדי פחמימות מורכבות, אז אנחנו עלולים למנוע מהגוף שלנו אנרגיה משמעותית. כנ"ל נכון הדבר לגבי סוכרים. זה לא מקרי שילדים מרגישים מאוד פעלתניים, שכן הם צורכים הרבה סוכר וזה יוצר אצלם אנרגיה. זה נכון גם לגבי ספורטאים, שצריכים לצרוך גליקוגן, סוכרים, על מנת לשמור על אנרגיה זמינה בגוף בעת הפעילות הספורטיבית.

חשוב להדגיש, זה גם עובד הפוך, כלומר יש דרים שאסור לנו לצרוך בכמויות גדולות מאחר וזה יכול לגרום לנו לעייפות. למשל, ידוע שצריכת בשר גורמת לעייפות, בדיוק כפי שצריכת אלכוהול יכולה לגרום לכך.

תזונה נכונה – קווים לדמותה

על מנת לייצר עתודות אנרגיה בגוף ולהימנע מעייפות תמידית, הרי שאנחנו צריכים להקפיד על כמה דברים:

ראשית, עלינו על ארוחות מסודרות, על פי שעות קבועות. ככה גם הגוף שלנו מתרגל לצרוך ארוחות בשעות מסוימות. שנית, אנחנו צריכים לוודא שהגוף שלנו מקבל את החומרים הנכונים. בין אם זה, סוכרים, ירקות, פירות, דברים שיתנו לגוף את המרכיבים שהוא צריך, גם בשביל לחזק אותו וגם בשביל לייצר אנרגיה. שלישית, חשוב להתייחס לכל היבט, בין אם זה תהליכי פירוק ובין אם זה תהליכי בנייה, שכן כל דבר כזה משפיע על הגוף ועל האנרגיה שלנו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

מה המסורת של שבת חתן

אחת המסורות הידועות והנפוצות ביותר בקרב זוגות אשר עומדים להתחתן, הוא אירוע שבת חתן. לא כל הזוגות בוחרים לעשות זאת, ולא כל הזוגות עושים זאת

קרא עוד »

טיפים לטייוואן

טייוואן היא המקום הטוב ביותר לחקור ולטייל בו. יש בה כמה מהמקומות היפים בעולם. טייוואן היא מדינה נהדרת עם הרבה תרבות והיסטוריה, הכירו אותה לעומק

קרא עוד »

צימרים יוקרתיים לזוגות

צימרים יוקרתיים הם דרך מצוינת לברוח מהמולת היום יום. הם מציעים שלווה ושלווה, חדרים פרטיים עם חדרי רחצה צמודים, בדרך כלל עם גינה או טרסה

קרא עוד »