המדריך לספורטאי הטבעוני: איך משלבים את הטבעונות בספורט

אבקת חלבון לטבעונים

יותר ויותר ספורטאים בוחרים לעבור לתזונה טבעונית. הם עושים זאת הן מטעמים בריאותיים והן מטעמים אידיאולוגיים. לשמחתם, להבדיל מבעבר, היום יש הרבה יותר מידע, כלים ומוצרי מזון אשר מאפשרים להם לשלב טבעונות וספורט. כיצד עושים זאת? מאמר חשוב בנושא:

מרכיבי מזון ותזונה מאוזנת ונכונה

בעבר היה נהוג לחשוב שבשביל לעשות ספורט ברמה גבוהה חייבים לאכול הכול, כולל בשר, דגים, ביצים ועוד, על מנת להוסיף חלבונים לתפריט. למעשה, ישנם תחליפים ומוצרים שונים שיכולים להחליף את המרכיבים הנ"ל וכך אפשר לשלב טבעונות וספורט. למשל, במקום לצרוך חלבון מהחי, כיום יש הרבה סוגים של אבקת חלבון לטבעונים. ישנן אבקות מהצומח וכן תוספי תזונה שמספקים חלבונים מבלי לצרוך בשר, דגים או ביצים.

סיוע מקצועי

אם אתם רוצים לשלב טבעונות וספורט, הרי שאתם יכולים לעבוד עם דיאטנים ותזונאים שמתמחים בכך, וכן עם מאמני כושר. שוב, בניגוד לעבר, היום יש לא מעט אנשי מקצוע שמתמחים באופן ספציפי בקשר שבין ספורט לטבעונות ויכולים לעזור לכם בכך. חלקם אף טבעוניים בעצמם ועוסקים בספורט באופן חובבני. אגב, לא חייבים לקבוע אימונים אישיים, אלא שניתן לקבוע מספר פגישות לייעוץ ולאחר מכן להמשיך להתאמן באופן עצמאי.

רשתות חברתיות: האם הן יכולות לעזור בתהליך?

האינטרנט בכלל, ובפרט רשתות חברתיות, מהוות מוקד משמעותי למידע אמין ואיכותי בתחום. אפשר למצוא קבוצות שונות של טבעונים שמספקים עצות לגבי תזונה וכן קבוצות שעוסקות בספורט, ושם אפשר למצוא לא מעט גברים ונשים שניזונים מתזונה טבעונית ויכולים לעזור לכם גם בהיבט המקצועי וגם בהיבט התזונתי. נסו למצוא קבוצות פייסבוק ייעודיות שיסייעו לכם.

קראו מחקרים

עם השנים, אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר מחקרים שעוסקים בקשר שבין תזונה לספורט, ובפרט בכל מה שקשור לתזונה טבעונית. דרך אותם מחקרים, לא מעט ספורטאים מקצועיים בונים את התפריטים שלהם וכן אנשי מקצוע מציעים שיטות ודרכים כיצד לשלב תזונה טבעונית עם פעילות ספורטיבית. המחקרים יעזרו לכם להבין טוב יותר את הקשר בין השניים.

לבשל לבד, ולבנות תפריט מאוזן

בסופו של דבר, בשביל ליהנות מתזונה טבעונית ומפעילות ספורטיבית, צריך ללמוד לבשל ארוחות טבעוניות איכותיות, שמציעות את כל הרכיבים החשובים וכוללות לא מעט חלבון (כמו טופו או חלבון נוסף מהצומח). חשוב שתלמדו איך לבשל ומה יכול לעזור לכם. בצורה כזו, תוכלו לייצר ארוחות שיזינו אתכם ויאפשרו לכם לעסוק בפעילות ספורטיבית ברמה גבוהה.

בהצלחה!

אהבתם את המאמר? שתפו אותו עם חברים

מאמרים נוספים שעשויים לענייין אתכם

פוקט

פוקט

נראה שאין עוד מקום בעולם שאפשר לומר עליו שהוא משגע מבחינת הנופים והחופים שלו, כמו אלה של פוקט. מתכננים טיול של אחרי צבע? רוצים להשתחרר

קרא עוד »
אוהלים ענקיים

אוהלים ענקיים

אוהלים משמשים פתרון מצוין, למגוון רחב מאוד של צרכים. מכיוון שהאוהל הוא מבנה שניתן להרכב ופירוק מהיר תוך זמן קצר ואפשר להתאים את גודלו על

קרא עוד »
טיול ספארי פרטי

טיול ספארי פרטי

אתם כבר זמן רב מתכננים טיולים בעולם. רוצים לחוות טיול ספארי פרטי כמו שצריך. במאמר זה נתן לכם את הכלים ואת המידע הדרוש לפני היציאה

קרא עוד »